Актуально

На українському ринку нерухомості доступна опція від забудовників – квартира з ремонтом «під ключ». Тобто замість чистової або чорнової обробки, з якою зазвичай здається житло в новобудовах, інвестор отримує можливість придбання квартири, в яку можна вселитися відразу після підписання акту прийому-передачі.

Але що включає в себе ремонт, які варіанти пропонують українські девелопери і скільки за це доведеться заплатити? Давайте розбиратися.

Плюси та мінуси ремонту від забудовника
Для початку давайте визначимося з тим, які недоліки і переваги є у ремонту «під ключ» і чи вартий він того?

Плюси
Вигідне рішення для тих, хто купує житло для подальшої здачі в оренду. Достатньо всього декількох днів, щоб купити бракуючі елементи декору та меблі, і нові мешканці можуть заселятися.
Немає необхідності витрачати багато часу на підбір будівельних і оздоблювальних матеріалів, пошук робочих і контроль процесу. За все це відповідає забудовник. Присутність інвестора потрібна лише на етапі узгодження дизайн-проекту.
Якщо інвестор обрав дизайн не люкс-сегменту, ціна на ремонт виходить дешевше ринкової. По-перше, тому що забудовник має доступ до оптових цін на матеріали, а по-друге, завдяки досвіду команди і більш низькій собівартості їх робіт через потік клієнтів.
Ремонт від забудовника має чітко обумовлені і фіксовані терміни завершення. Як правило, квартира готова ще до моменту введення будинку в експлуатацію.
Ціна обробки входить в загальну вартість квартири, що зручно, якщо брати розстрочку або іпотечний кредит.
Мінуси
Немає унікальності дизайну. Як правило, забудовник пропонує до 3-5 варіантів ремонтних рішень і вибрати можна виключно з них.
Не відразу видно дефекти. На перший погляд може здатися, що всі роботи виконані якісно, ​​але з часом можуть виявитися, наприклад, проблеми зі звукоізоляцією або якістю матеріалів. Як відомо, виправлення помилок у вже готовому ремонті обходиться дорожче, ніж усунення їх «з нуля». Тому краще вибирати тих девелоперів, які дають гарантію на свої послуги, а також здійснювати приймання за допомогою професіоналів. Вони допоможуть виявити всі недоліки до підписання акту прийому-передачі.
Варто враховувати, що фундамент під будівлею поступово осідає. Фахівці рекомендують не поспішати з ремонтом після введення дому в експлуатацію. Найменше проблем зазвичай в будинках, зведених за монолітно-каркасною технологією. Гірші справи з панельними об'єктами.
Що включає ремонт від забудовника?
Ілюстрації на сайтах ЖК зазвичай виглядають дуже привабливо, на них зображуються приклади того, як може виглядати квартира після завершення ремонту, меблювання та додавання елементів декору. Щоб очікування і реальність збіглися, потрібно розуміти, що насправді після завершення робіт все, що ви побачите – це гарні, але голі стіни.

В першу чергу придивіться до оздоблювальних робіт і матеріалів, а також уважно вивчіть перелік того, що входить у вартість послуг. Ще краще, якщо у ЖК є свій шоу-рум, тобто демонстраційний зал, в якому можна побачити все наочно і задати питання фахівцям.

Девелопери зазвичай пропонують кілька дизайн-проектів, розроблених спільно з фахівцями, які вони можуть реалізувати. В більшості випадків це мінімалістичні планування в світлих або нейтральних тонах.