Актуально

Власне житло – заповітна мрія багатьох українців, але втілити її виходить не у всіх. Різниця між рівнем доходів населення та ціною на нерухомість так велика, що завдання накопичити хоча б на початковий внесок, який коливається від 20-30% вартості квартири, часто виявляється непосильним. Чи є шанс купити квартиру без грошей та де взяти кошти?

1. Заробити
Найбільш очевидний спосіб – заробити. Згідно з рейтингом найбільш високооплачуваних професій у 2020 році, лідирує сфера інтернет-технологій, тут зарплата коливається від 21 тис. на місяць. Все залежить від кваліфікації та обраного напрямку. Але не IT єдиними. Першість поділяють також працівники сфери нерухомості, топ-менеджери, системні аналітики та консалтери. А найбільш затребуваними професіями, за даними Державного центру зайнятості Мінсоцполітики, стали швачки, електромонтери, бухгалтера, фармацевти, водії та торгівельні представники. Таким чином, якщо немає грошей, один з розсудливих варіантів – перекваліфікація.

Другий варіант – відкладати гроші на придбання квартири. Скільки потрібно відкладати щомісяця і яку суму, щоб, врешті-решт, купити житло? При зарплаті 10 000 – 15 000 навряд чи вийде відкласти більш ніж 5 000 на місяць. Якщо мінімальна вартість квартири 500 000 грн, то відкладати доведеться 10 років.

Третій варіант – участь на фондовому ринку, де продаються цінні папери, акції та облігації. Ваш дохід буде складатися з різниці між вартістю їх придбання та продажу. Що для цього потрібно? Знайти надійного брокера з ліцензією від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, що дозволяє йому надавати послуги та зберігати ЦП. Спеціаліст в свою чергу заробляє на комісії за допомогу в посередництві. Як правило, вона становить до 1% від вартості угоди. Якщо ви впевнені в тому, що зможете правильно вибрати об'єкти інвестування та спрогнозувати зростання і падіння на ринку, то цей варіант для вас. Але не забувайте, що будь-який вид інвестицій – це ризик і даний випадок не виняток. Найнадійнішими цінними паперами в країні на сьогоднішній день є Облігації внутрішньої державної позики України

Депозит
Припустимо, ви хочете купити однокімнатну квартиру в Києві. В середньому, ціна на них стартує від 600 тис. грн. У вас є накопичені 200 тис. грн. і ви хочете покласти їх на депозит. На сьогоднішній день найбільш привабливу депозитну ставку на рік серед державних банків пропонує Укрексімбанк, вона становить 11,65%. В Приватбанку – 11,5%, в Ощадбанку – 11,25%, в Укргазбанку – 11%.

 

При ставці 11,65% ваш пасивний річний дохід від вкладення складе 18 756 грн. з урахуванням податків. Якщо кожен місяць ви продовжите класти ще по 5 000 грн. на депозит, то за 5 років сума до видачі складе 658 тис. грн.

 

Однак є і певні ризики. По-перше, квартира за цей термін може подорожчати, а по-друге, банк може змінити умови надання послуг.

Страхова компанія
Страхові компанії життя дозволяють акумулювати кошти, при цьому пропонуючи ще й страховий захист. Накопичувальна частина в цьому випадку працює так само як і депозит, але в разі смерті клієнта, страхова виплатить повну суму спадкоємцям і гарантує збереження ваших фінансів. Крім того в лайфовій страховій компанії можна взяти валютну програму і тоді через 10 років є велика ймовірність збільшити свій капітал внаслідок виникнення курсової різниці. Є ще інша схема придбання квартири за допомогою страхової компанії. Деякі гравці пропонують програми накопичувального страхування життя, суміщені з кредитом на житло. Ви отримуєте квартиру і на протязі 30-40 років відраховуєте страхові внески, частина з яких йде на накопичення, а частина на погашення кредиту.